ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13093279
*
nr 1309 3279
Spegel
sent 1800-tal, 165x85 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2020
kl 20:11:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/2 20:56:11
1
350 kr
23/2 22:54:05
2
350 kr
23/2 22:54:05
1
350 kr (Budbetjänt)
23/2 22:54:15
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:36
-
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:16
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:24
-
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1309 3279
Spegel
sent 1800-tal, 165x85 cm
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/2 20:56:11 | 1 | 350 kr |
| 23/2 22:54:05 | 2 | 350 kr |
| 23/2 22:54:05 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 23/2 22:54:15 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:36 -
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:16 -
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:24 -
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:16 -
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:23



